Close

Patlayan iPad yüzünden Apple’a dava açtı

Apple beklenmedik bir davayla gündeme geldi. Kocasının patlayan iPad yüzünden öldüğünü iddia eden kadın ABD’li şirkete dava açtı.

Son zamanlarda karşılaştığı davalarla şaşırtan Apple’a bir darbe daha geldi. ABD’de yaşayan Julia Ireland Meo ismindeki kadın, kocasının ölüm sebebi olarak yangın anında patlayan iPad olduğunu öne sürünce dev şirketle arasında yasal süreç başlattı.

Meo, 2 yıl önce bir yangın sonucunda kocasını kaybetmişti. Gerçekleşen olayın üzerinden 2 yıl geçtikten sonra meydana gelen yangının patlayan iPad sonucunda oluştuğunu iddia eden kadın, cihazın kutusunda ve üzerinde yeterli uyarının yer almadığını belirtince ABD’li şirkete dava açtı.

Yaralama ve patlama konusunda pek gündeme gelmeyen Apple, gelecek günlerde davanın ilk celsesi ile beraber suç duyurusunda bulunan kadınla karşılaşacak. Kadının davayı neden iki senenin ardından açtığı ise merak konusu.

Hürriyet

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.