Close

Amerikan başkanı Donald Trump, söylemleri ve açıklamalarıyla bazı kesimler tarafından çok sevilen, bazı kesimler tarafından ise nefret edilen biri olsa da, kafasında edindiği fikirleri özellikle doğrudan Twitter’da paylaşmasıyla gündemden düşmüyor.

Kısa süre önce Uzay Kuvvet Komutanlığı‘nın kurulmasına yönelik kararnameyi imzalayan Donald Trump, bu kez 6G teknolojisi hakkında bir açıklama yaptı.

Donald Trump 6G açıklaması ile şaşırttı!

Twitter’de yaptığı paylaşıma ” ABD’de en kısa sürede 5G ve hatta 6G teknolojisini istiyorum. ” sözleri ile başlayan Trump, bu teknolojilerin mevcut standartlardan çok daha güçlü, daha hızlı ve daha akıllı olduğunu dile getiriyor.

Bu konuda ABD’li şirketlerin çabalarını artırması gerektiğini ifade eden Trump, ABD’nin bu konuda geride kalması için hiç bir sebep olmadığını belirtiyor. Zaten bildiğiniz gibi, bu yıl ABD’de 5G teknolojisi yavaş yavaş kullanılmaya başlanacak.

Bu kapsamda akıllı telefon üreticileri hazırlıklarını sürdürüyor. Örneğin, dün Samsung Galaxy S10 5G modelinin duyurusu gerçekleştirildi. 5G teknolojisinin sunduğu indirme hızları, teorik olarak 4G LTE’ye kıyasla 20 kat daha fazla.

Daha yüksek hızlar, başta otonom araçların yaygınlaşması olmak üzere yeni servislerin ve işletmelerin oluşturulmasının önünü açacak. 6G teknolojisine geldiğimizde ise düşünmek için çok erken, henüz standartları bile belirlenmedi.

Shiftdelete

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.