Apple’dan 25 Mart’ta ‘Showtime’ etkinliği

Apple 25 Mart tarihinde yapacağı yeni özel etkinliğini “Şov Zamanı” sloganıyla duyurdu. Etkinlik şirketin merkezine hane sahipliği yapan Cupertino’daki Steve Jobs Theater’da yapılacak. Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan bu etkinlikte, firmanın yeni TV ve eğlence servisinin de tanıtılması bekleniyor.

Bu yeni servis, şirketin en son 2015 seneninde kullanıma sunduğu Apple Music’ten sonraki ilk dijital servisi olacak.

Apple Netflix’e rakip oluyor

Yeni muhteva servisinin online dizi ve film platformu Netflix’e rakip olması bekleniyor. Etkinlik için geçtiğimiz ay Hollywood’un önde gelen yıldızlarına özel çağrılar gönderildiği biliniyor.

Şu ana kadar sızan haberlere göre mevzubahis etkinlikte tanıtılması beklenen ve Netflix ile Amazon Prime’a benzer özelliklere sahip olacak olan yeni serviste, Apple tarafından satın alınan veya finanse edilen TV şovları ve filmler yayınlanacak.

Fiyatlı abonelik sistemiyle çalışacak olan dijital içerik servisinin bu sene yaz aylarında kullanıma açılması bekleniyor. Gelen ilk haberlere göre 25 Mart’ta ayrı olarak Apple News (Haberler) uygulamasına entegre edilecek olan ‘premium’ bir haber servisinin de tanıtılacağı düşünülüyor.

Ayrıca şu an için ayrıntıları resmi olarak izah etmese bile, gelen sızıntılar tanıtılacak ürünlere yönelik kimi bilgileri veriyor. Edinilen bilgilere göre iPad Mini 5, yedinci nesil iPad, yedinci nesil iPod touch, AirPower ve AirPods 2 gibi ürünlerin de 25 Mart tarihinde tanıtılması bekleniyor. Firma yeni etkinlik ile uzun müddettir heyecanla beklenen ürünlerini bu etkinlikte kullanıcılara sunabilir. Ancak başka bir söylentiye göre ise yeni aletler, etkinlikte duyurulmak yerine medya izahı yoluyla da tanıtılabilir.

Tüm bunlara ek olarak, etkinliğin bitirmesinin hemen peşinden iOS 12.2 güncellemesinin de yayınlaması bekleniyor.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar: