Katlanabilir Galaxy Fold Türkiye’de satışa çıkıyor!

Samsung’un katlanabilir ekranlı akıllı telefonu nihayet ülkemizde satışa çıkıyor. İşte Samsung Electronics Türkiye Başkanı tarafından izah eden Galaxy Fold Türkiye çıkış tarihi!

Samsung’un MWC 2019 öncesinde tanıttığı ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold tüm gözleri üzerine toplamıştı. Merakla beklenen akıllı telefon için Samsung Electronics Türkiye Başkanı ülkemizde satışa sunulacağı tarihi izah etti.

Antalya’da tertip eden Samsung MENA Forum 2019’a katılan ve burada bir konuşma yapan Başkan DaeHyun Kim “Katlanabilir telefonumuz Galaxy Fold ile tüketicilerimizi heyecanlandıran bir ürün ortaya çıkardık. Açıldığında 7,3 inç büyüklüğüne erişen Galaxy Fold ile YouTube, WhatsApp ve Google’ı aynı anda kullanabiliyorsunuz. Pazara çok büyük bir yenilik getiren Galaxy Fold’u 27 Nisan’da Türkiye’de satışa sunacağız.” şeklinde konuştu.

Galaxy Fold Özellikleri nasıl?

Toplamda iki ekranda sahip olan akıllı telefon, içeri doğru katlanan ve açıldığında 7.3 inç büyüklüğünde olan, 1536×2152 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahip. Alet katlandığında dışarıda kalan daha kolay kullanılabilir 21:9 oranındaki kapak ekranın büyüklüğü ise 4.6 inç ve 840×1960 piksel çözünürlükte. Her iki ekran 420 ppi yoğunluğunda.

Galaxy S10 serisi ile benzer şekilde Exynos 9820‘den güç alan Galaxy Fold, RAM ve depolama kapasitesi ile dikkat çekiyor. Çünkü, 12 GİGABYTE RAM’in bulunduğu telefon kullanıcılara 512 GİGABYTE dahili depolama alanı sunuyor.

Arka tarafta üç ön tarafta ise çift arka kamera bulunurken, alet 4380 mAh‘lık bataryadan besleniyor. Hem kablolu hem kablosuz hızlı şarj desteği sunuluyor. Yurtdışında 1980 dolar ücret yaftanına sahip olan akıllı telefonun ülkemizdeki satış fiyatı ise daha izah etmedi.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar: