Google, otel ve uçak rezervasyonuna da el attı

Teknoloji devi Google, otel ve uçak rezervasyonları için yeni bir uygulama başlattı.

Geçtiğimiz hafta Google’ın duyurduğu yeni uygulama, tatil rezervasyonları yapmak isteyenlere en uygun uçak ve otel ücretlerini sunuyor.

Yeni uygulamada gidilmek istenen destinasyon seçildiğinde ve uçuşlar araştırıldığında Google’ın ücret data tabanı ortaya çıkıyor. Google ‘Price Insight’, tatile çıkmak isteyenlere bir uçuş için fazla para ödediklerini, uygun fiyata bir tatil satın alıp alamayacaklarını veya bir uçak bileti için vasati fiyat seçeneklerini sunuyor.

Google’ın yeni uygulaması bu arada otel seçenekleri ile ilgili da bilgi veriyor. Bu sayede seçilen otelde uygun bir kampanya olup olmadığını veya benzer özelliklere sahip diğer yakın otellerin ücretleri ile karşılaştırabiliyor.

Tatil için otel seçeneğini belirledikten sonra dolaysız otel ile tatil şirketi aracılığıyla veyahut Google üzerinden rezervasyon yapılabiliyor. Çok fazla tercih arasında karar verilemiyorsa filtreleme yolu ile en iyi kampanya sunan otel bulunabiliyor veya Google’ın yapay zeka algoritmalı uygulaması sayesinde sunulan fiyatlardan daha ucuz fiyata hizmet sunan benzer otelleri gösteriliyor.

Nayn

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

İlgili Yazılar: