Instagram ve Facebook çöktü

Son birkaç saattir insanların Google gibi arama motorlarına sorduğu suallerin başına, Facebook ve Instagram çöktü mü? geliyor. Çünkü, ülkemizde ve dünya genelinde bir hayli kullanıcı Facebook ve Instagram’a ulaşım meselesi yaşıyor.

Instagram ara sıra düzelerek kısmen normale dönüyor. Ancak genel olarak ileti gönderme, ana sayfayı yenileme ve resim yükleme gibi işlemler gerçekleştirilemiyor. Facebook tarafında ise şu anda kullanıcılar rastgele bir paylaşım yapamıyor.

Güncelleme – 20:40 bakımından ulaşım meselesi devam etmekte.

Instagram neden açılmıyor? Facebook çöktü mü?

Instagram ve Facebook tarafından daha konu ile ilgili resmi bir izah yapılmadı. Bununla beraber önceden karşımıza çıkan hata mesajlarının olmaması da mesele hakkında yorum yapabilmemizi engelliyor.

Tabi, ulaşım sorunlarının takibi ile ilgili popüler olan downdetector.com adresinde takriben 18:30’dan bu yana her iki servise insanların ulaşım sağlayamadığı açıkça görülüyor.

Birkaç saat içerisinde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyoruz. Tabi, bunun bugüne kadar yaşanan problemler arasında en uzunlarından birisi olduğunu söylememiz yanlış olmayacaktır.

Shiftdelete

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar: