Close

Sevgilinizin iyi bir baba olacağının 5 işareti

1. Ayrıntılara önem verip, küçük mutlulukların peşinde koşması.

Sabahları ona hazırladığınız kahve için size teşekkür eden, sizin bile unuttuğunuz zamanlarda kardeşinizin doğum gününü kutlamayı asla unutmayan, pahalı hediyelerle değil de ihtiyacınız olan küçük ayrıntılarla size sürpriz yapan bir sevgili; elbette ki ileride çocuğunuzun küçük problemlerine de kafa yoracak, onunla ilgili ayrıntıları asla değersizleştirmeyecektir. Bu özellikte birini, seneler sonra çocuğunuzun çok da ilgi çekici olmayan salyangoz koleksiyonunu sıkılmadan, ilgiyle incelerken bulabilirsiniz.

2. İtiraz etmeden sizin istediğiniz filmi izlemeyi kabul etmesi.

Aksiyon meraklısı olmasına rağmen sırf siz istediniz diye sizinle animasyon filmi izlemeyi kabul ediyorsa; bu, erkek arkadaşınızın sizin ilgi alanlarınıza zaman ayırmak istediğini ve saygı duyduğunu gösterir. Bu özelliklere sahip biri ileride özel hayatıyla iş hayatını dengede tutmayı başarabilecek, çocuğunuzun gösterilerini iş yoğunluğu sebebiyle kaçırmayacak ve cuma akşamı yemeklerinizi iş toplantısı gibi sebeplerle ertelemek istemeyecektir. .

3. Eğlenmeye ve eğlendirmeye olan merakı.

Halihazırda komik ve eğlenceli bulduğunuz sevgilinizi, ileride çocuğunuzu eğlendirirken canlandırmak çok da zor değil aslında. Bulunduğu herhangi bir yere kolayca uyum sağlayan, esprileriyle ortamı canlandıran bir sevgili, ileride baba olduğunda küçük kızıyla evcilik oynamaktan, onun küçük çay partilerinin baş konuğu olmaktan asla çekinmeyecektir. Sizi sıkıştırıp nefesiniz kesilene kadar gıdıklayan sevgilinizle yaşadığınız o tatlı anlarda, aynı şeyleri çocuğunuza da yaptığını düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.

4. Arada rutinden uzaklaşıp, akşam yemeği için atıştırmalık bir şeyler hazırlaması.

Çocuklar için en iyi baba, zaman zaman çocukları için kuralları çiğneyebilen babadır. Evet belki yemek konusunda çok iyi değil ya da yemek kitaplarından bakarak harikalar yaratmıyor fakat çocuklarınızın gözünde “babamın yaptığı yemek!” etkisi yaratacağı kesin.

5. İnsan içinde sarılmaktan çekinmemesi.

Topluluk içinde size olan sevgisini belli etmekten çekinmeyen, küçük öpücükleri ve sarılmalarıyla içinizi ısıtan bu kişinin, ileride sevgisini çocuklarının üzerinden eksik etmeyecek bir baba olacağına eminiz.

Cosmopolitan

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com