Mozilla’dan ücretsiz dosya aktarım servisi

Mozilla FireFox Send ismini verdiği yeni servisini duyurdu. Artık kullanıcılar dosyalarını sisteme yükleyip onun URL’sini fiyatsız bir şekilde paylaşabilecek.

Kullanıcılar giriş yapmadan bir seferde 1 GİGABYTE‘a kadar dosya yükleyebiliyor. Ancak 2.5 GİGABYTE‘a kadar yükleme yapabilmek için fiyatsız bir Mozilla hesabı oluşturmak gerekiyor. Bu işlemin hemen peşinden dosya yüklemek oldukça kolay.

Dosyalar yüklendikten sonra dosyanın paylaşılabilir linkine indirme hududu koyabilirsiniz. Ayrı olarak zamanlama ayarıyla da dosyanın belli bir müddet geçtikten sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilirsiniz.

Mozilla Firefox Send ile dosya aktarım dönemi başladı! - ShiftDelete.Net1

Daha da güvenli hale getirmek için, linke bir şifre ilave edebilir ve şifreyi link ile beraber paylaşabilirsiniz. Böylelikle sadece linke ve şifreye sahip kişiler dosyalara ulaşabilir. Firefox Send, hem özel ayarları ile hem de arayüz kolaylığı ile bir hayli kullanıcının dikkatini çekecek gibi duruyor.

Ayrı olarak, bir hayli bulut depolama hizmetine yüklendikten sonra dosyalar kalıcı olarak kalır ve bunları kendiniz silmeniz gerekir. Şayet dosyalarınızın kalıcı olmasını istemiyorsanız ve sonrasında kendiniz silmekle uğraşmak istemiyorsanız da zamanlama ayarı işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Firefox Send hem küçük dosyalarınızı hızlıca paylaşmak için hem de Dropbox, Google Drive, WeTransfer gibi büyük dosyaları paylaşabileceğiniz dosya paylaşım siteleri için de değişik bir alternatif olarak kullanılabilecek.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar: