Pocophone F1 Lite geliyor

Geçtiğimiz seneye damgasını vuran Xiaomi Pocophone F1 ücreti ile piyasadaki en rekabetçi akıllı telefonlardan birisi. Çünkü, Qualcomm‘un Snapdragon 845 işlemcisinden güç alan alet 6 GİGABYTE RAM’e ve 64 GİGABYTE depolama alanına sahip.

Bu üst düzey donanıma 389 dolar karşılığında sahip olunuyor. Ancak, ülkemizde de satılmakta olan ( 2900 TL ) bu telefonu satın almakta zorluk çekenler veya bir telefona bu kadar bütçe ayırmak istemeyenler için müjdeli haber geldi. İşte ayrıntılar…

Pocophone F1 Lite, Snapdragon 660’dan güç alacak

Geekbench data tabanındaki kayıtlara göre, Xiaomi‘nin alt markası Pocophone daha uygun ücretli bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Pocophone F1 Lite olarak isimlendirilecek olan bu telefon gücünü Qualcomm Snapdragon 660 işlemciden alacak.

Beklentiler Snapragon 670 veya 675 istikametindeydi. Ancak yeniden de yakın vakitte Redmi Note 7 ve Android One tabanlı Xiaomi Mi A2‘de kullanılan Snapdragon 660 işlemcinin bulunduğu segmente mukayese et iyi bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Uranüs kod yerine sahip olan bu akıllı telefonun, 4 GİGABYTE RAM‘e sahip olacağı ve Android Pie ile kutudan çıkacağı biliniyor. Bunun dışına çentikli bir ekranın bulunması ve 3.5 mm kulaklık girişinin savunması beklentiler arasında.

Şu anda tanıtım tarihine konusunda hiç bir ayrıntı bulunmayan telefonun 200 doların altında bir ücretten satışa sunulması bekleniyor.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Serinletici teknoloji bölümü stajyeri Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Gelecekte teknoloji editörü olmak isteyen Soner için stajyerlik bir başlangıçtan ibaret. | soner.toroslar@serinletici.com

İlgili Yazılar: