Close

Yeni iPhone modelleri üç arka kamera ile gelecek

Apple 25 Mart‘ta tertip edecek olan etkinlikte yeni abonelik servisini tanıtacak. Bununla beraber yeni iPad ve AirPods modellerinin de tanıtımını yapması beklenen şirketin, bu lansmanda bir iPhone modeli tanıtması beklenmiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl de, muhtemelen Eylül ayında yeni iPhone modelleri ile karşılaşacağız. Bununla beraber yeni modellere yönelik heyecan verici söylentiler bulunuyor.

Yeni iPhone modellerine yönelik söylentilere baktığımız vakit, belki de en heyecan verici gelişmelerden birisi kamera bölümünde bulunuyor. Yeni sızıntılar bu yıl tanıtılacak iPhone modellerinde tek ve çift kamera heyetimi yerine çift ve üçlü kamera kurulumunun bulunacağını belirtiyor. Genelde popüler trendlere karşı koymasıyla bilinen Apple, kendi yolundan gitmeyi daha çok seviyor.

Ancak bununla beraber Nokia, Samsung ve Huawei gibi şirketler, daha çok kameranın daha iyi olduğunu düşünmekte. Çoklu kameralara olan alaka arttıkça, Apple da bu rekabete katılma kararı almış gibi gözüküyor.

İnternette emin sızıntılarıyla bilinen bir blog, kameraya yönelik iki değişik tasarımın bulunabileceğini belirtti. Önceden yaptığı tahminleri tutan kaynak, yeni iPhone’ların muhtemelen kare şeklinde kamera tasarımına sahip olacağını da belirtti. Hemen üstteki görüntüde tahmini tasarımı paylaşan blog, çift kamera kurulumunun kullanılacağı modellerin tasarımına yönelik bir bilgi paylaşmadı.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.