Google Pixel 4’ten ilk görüntüler

Google’ın bu sene Google i/o etkinliğinde ilk sefer dünyayla paylaşması beklenen yeni telefonları Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL için geri sayım sürüyor. Diğer yandan yeni telefonun tasarımının nasıl olacağı da belli oldu.

Google Pixel 3 serisine kadar şirket, tek kameralı telefonda ısrarına devam etti. Samsung başta olmak üzere pek çok telefon üreticisi ise 4 kameralı telefonla kamerada telefonlara boyut atlatırken, son olarak Nokia 9 Pureview ile 5 kameralı telefonu da gördük. Ancak Google Pixel 4 ile beraber Google da bu akıma kendini kaptırmak vaziyetinde kalmışa benziyor; çünkü ortaya çıkan yeni tasarım görüntülerine bakıldığında Google Pixel 4’ün arka yüzünde çift kamera bulunduğu dikkat çekiyor.

Ancak daha da ehemmiyetlisi aletin ön yüzünde de çift kamera bulunması ve Samsung Galaxy S10 serisinde olduğu gibi ön kameraların ekrana gömülü olarak gelmesi. Bu manada Google Pixel serisinin en kökten farklığa uğramış modeli de sayılabilecek Google Pixel 4’ün Pixel 4 XL isminde daha büyük ekranlı modeli de satışa sunulacak.

Google Pixel 4 geliyor İşte böyle görünüyor

Parmak izi okuyucusu aletin arka yüzünde görünmüyor; bu yüzden Google’ın telefonlarda yeni yeni görmeye başladığımız ekrana gömülü parmak izi teknolojisini kullanması bekleniyor. Ancak parmak izi sensörünün telefonun güç tuşuna entegre edilme ihtimali de yok değil.

Hürriyet