Close

Apple piyasaya sessiz sedasız iki yeni iPad sürdü

Apple yeni iPad modelleri konusunda beklenen izahı nihayetinde yaptı. Şirket resmi olarak 10,5 inçlik ve 7,9 inçlik iki yeni iPad modelini satışa çıkardı.

İşte yeni iPad Air ve iPad mini modellerinin ücretleri

10,5 inçlik iPad Air modelinde A12 Bionic işlemcisini kullanan Apple, bu modelde yüzde 70’lik bir performans artışı olduğunu söyledi. True Tone teknolojisine sahip gelişmiş Ağ tabaka ekranıyla dikkat çeken 10,5 inçlik iPad’e bu arada 7,9 inçlik iPad mini modeli de eşlik ediyor.

Apple’ın şimdiye kadar en iyi teknolojilerle donatılmış kompakt tableti olan iPad mini, taşınabilir tasarımı ile dikkat çekiyor. A12 Bionic işlemci bu minik tablette de kendine yer buluyor. Mevcut iPad mini modeline göre üç kat daha yüksek performans sunan tablet artık dokuz kat daha hızlı grafikler sunan bir çoklu görev makinesi olarak tanımlanıyor.

True Tone teknolojisi, iPad mini modelinde de kendine yer buluyor.

Yeni nesil iPad mini, Apple Pencil desteği ile çok daha randımanlı bir hale geliyor. Not almak için sanki bir not defteri olarak kullanılabilecek olan iPad mini ve iPad Air sipariş edilebiliyor. Yeni modeller önümüzdeki hafta mağazalardaki yerini alacak.

iPad Air modeli 499 dolarlık, iPad mini ise 399 dolarlık ücret yaftanına sahip.

Uygun fiyatlı iPad modelleri

Her iki model de dahili eSIM teknolojisi bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar, yolcularında daha kolay bir şekilde kablosuz veriyi kullanabiliyor. Gelişmiş ön ve arka kameraların kullanıldığı tabletler 1080p HD kalitesinde videolar çekebiliyor. Başarılı bir düşük ışık performansına ve HD video kaydına sahip olduğu söylenen kameralar aynı vakitte gelişmiş sensörleri sayesinde artırılmış gerçeklik tecrübesi de yaşatabiliyor.

Yeni iPad modelleri 9.7 inçlik iPad ve iPad Pro modellerinin arasına katıldı. Ağabeylerinden daha uygun fiyatlı olmasıyla öne çıkan modeller Apple’ın “Herkes için bir iPad var” felsefesini destekliyor.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.