Close

Geçtiğimiz günlerde Tesla yeni otomobili Model Y ile karşımıza çıktı. Hemen peşinden bir müddettir dillendirilen Tesla pick-up için teaser görüntü paylaşıldı. Bakalım Tesla pick-up hakkındaki ilk teaser modele değin hangi bilgileri bize sunuyor?

Öncelikle bir Roadster ile yollara çıkan Tesla hemen peşinden binek otomobillerini ağır ağır piyasaya sunmaya başladı. Geçtiğimiz gün tanıtılan Model Y ile beraber “S, 3, X, Y” (SEXY) dörtlüsünü bitiren Tesla, bu otomobillerin haricinde Semi isimli birde tıra ve yenilenen tasarım ve özelliklerle Roadster’a sahip.
Oldukça hızlı gelişim gösteren yeni nesil otomotiv şirketi Tesla, tüm bunların yanı sıra birde elektrikli pick-up tanıtmaya hazırlanıyor. Musk’ın “Cyberpunk” olarak nitelendirdiği aracın paylaşılan ilk görselinde ne yazık ki tasarıma dair pek fikir sahibi olamıyoruz.

Paylaşılan görselde köşeli yapı, LED aydınlatma şeridi ve Tesla logosu dikkat çekerken görüntünün aracın önüne mi yoksa arkasına mı ait olduğu dahi seçilemiyor. Araç ile ilgili rastgele bir teknik ayrıntı paylaşılmazken çift elektrikli motorla gelmesi pek sürpriz olmayacaktır.

Bunun yanında 800 kilometre’ye yakın bir erim sunması beklenen otomobilin yüklere göre otomatik alışan bir süspansiyon sistemine sahip olması bekleniyor. Amerika pazarı için büyük ehemmiyete sahip elektrikli pick-up’ın ne vakit tanıtılacağı ise şu an için belirsiz.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.