Close

Apple Hisse’ın 2019’un başından beri 10 milyar dolarlık işlem hacmine eriştiğini izah eden Apple, bugün gerçekleştirdiği etkinlikle beraber yenilikçi kart modeli Apple Card’ı duyurdu. Apple Etkinliği Card ile birlikte bir hayli yeniliğe ev sahipliği yaptı.

Apple, duyurduğu yenilikçi kart modeli ile birlikte, insanların kart alışkanlıklarını değiştirmeyi tasarılıyor. Peki Apple Card hangi özellikleriyle öne çıkıyor?

Apple’ın kartı klasik bir kart modelinde olmayacak. Kartın üstünde rastgele bir kart numarası vb. bilgiler bulunmayacak. Bunun yerine sade bir kart bizleri karşılayacak.

Alışverişlerde geri ödeme fırsatı

Apple’ın yeni kartını kullanarak Apple Pay aracılığıyla yapılan her alışverişte yüzde 2 oranında bir geri ödeme olacak. Bu geri ödeme oranı, Apple’dan satın alınan ürünlerde ise yüzde 3’e çıkacak.

Yalnızca fiziksel kartın kullanılmasıyla birlikte ise bu geri ödeme oranı yüzde 1’e düşecek.

Makine öğrenmesi teknolojisinden yararlanılacak

Kartın bir diğer dikkat çeken özelliği ise, makine öğrenmesi teknolojisinden yararlanıyor olması oluyor. Makine öğrenmesi sayesinde, kartınız harcamalarınızı hangi kategoriye yaptığınızı görebilecek. Böylelikle neye ne kadar harcama yaptığınızı kolaylıkla saptayabileceksiniz.

Kullanım fiyatı olmayacak

apple card

Apple, kullanıcılardan Apple Card için ekseriyet olarak herhangi bir gecikme fiyatı ve senelik fiyat almayacağını belirtiyor. Ayrı olarak getiri oranlarının da oldukça düşük olacağı belirtiliyor.

Goldman Sachs ile Apple ortaklığının bir ürünü olan kart, yaz aylarında AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de satışa sunulacak.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.