Close

Burberry sürdürülebilir bir gelecek için adım atıyor

Markaları daha sürdürülebilir bir geleceğe taşıyan Elllen MacArthur Foundation’un açıklamasına göre Burberry, 2025’e kadar şirketleri bünyesinden plastiği çıkaracağını açıkladı.

Geçtiğimiz Ekim ayında, Stella McCartney ve H&M ile beraber ‘New Plastics Economy Global Commitment’ anlaşmasına katılan ünlü marka, modanın yarattığı atığı azaltmak için çabalıyor.

Projenin en büyük sözlerinden biri olan plastiksiz ambalajlar, Burberry’nin de üzerinde çalışma yaptığı konulardan biri. Habere göre, Burberry, ambalajlarını geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir materyallerden üretecek. 2019’un sonuna kadar müşterilere kullanmadıkları askıları geri dönüştürme şansı sunan Burberry, daha sürdürülebilir bir gelecek için ilk adımları atan markalar arasında.

burberry photography ile ilgili görsel sonucu

Şimdiden torbalarındaki plastik laminasyonu ve giysi torbalarındaki poli poşetlerini elimine eden İngiliz marka 29 ton plastik atığını önledi! Kreatif Direktör Riccardo Tisci’nin ‘Renewable Energy 100’ ile bir araya gelmesi, Burberry’i geri dönüştürülebilir enerji kullanımında önde gelen şirketler arasına yerleştirdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında kullanılmayan veya satılmayan ürünlerini yakmayı sonlandıran Burberry, her geçen gün çevre için daha zararsız bir şirket olmak için çaba gösteriyor.

Elle

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.