Close

Logitech, iPad Pro klavyesine ucuz alternatif çıkardı

Logitech, Apple iPad Pro’nun klavyesine alternatif olacak ucuz klavyesini tanıttı. Yeni Logitech iPad klavyesi, ücreti ile alaka çekecek. Gelin aletin ayrıntılarına ve ücretine beraber göz atalım.

Apple, geride bıraktığımız aylarda 2018 model yeni iPad Pro’yu tanıtmış ve bu iPad’lere özel klavyeli kılıfları satışa sunmuştu. Satış ücreti olarak 180 ile 200 dolardan satışa sunulan klavyeler büyük beğeni toplasa da bir çok kullanıcı tarafından pahalı bulunmuştu. Logitech, buradaki açığı görmüş olmalı ki, yeni ürünü Slim Folio Pro klavyeli kılıflarını iPad Pro için satışa sundu. Mevzubahis klavyeli kılıflar Apple’ın klavyeli kılıflarına mukayese et 60 ile 70 dolar (300-350 TL) daha ucuz bir fiyatla satışa çıkıyor. Ayrı olarak Apple‘ın kendi ürettiği klavyelere göre kimi artılarda ürünün özelliklerinde bulunuyor.

Bu klavyeli kılıflar beraberinde tam savunma getiriyor. Aletin arka ve yan taraflarını da savunan klavyeli kılıfın klavyesi de arkadan aydınlatmalı bir şekilde tasarlanmış. Bu Apple’ın kendi ürettiği klavyelerinde bulunmayan bir özellik. Ayrı olarak ekran aydınlatması, ses açıp kapatma düğmeleri gibi kısayol tuşları da Logitech’in bu klavyesinde yer alan özelliklerden. Alette kalem için ayrı olarak bir bölme de bulunuyor.

Alet Apple’ın manyetik akıllı konektörü ile değil, Bluetooth LE standartını seçenek ediyor. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki alet, Apple’ın özgün klavyeli kılıfına kıyasla bir hayli kalın ve ağır. Bu bakımdan bir takım kullanıcılar ürünü seçenek etmekten kaçınabilir.

Aletin ülkemizde satışa sunulması beklense de, fiyatlandırmasının nasıl olacağı daha belli değil.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.