Close

Windows 10 güncellemeleri artık kapatılabilecek

Windows 10‘un Mayıs ayında yayınlayacağı güncelleme ile kullanıcılar, bundan sonra yapacakları güncellemeleri kontrol altına alabilecekler.

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 aktüellemesini gelecek hafta test kullanıcılarına sunacak. Yeni güncelleme, “19H1” kod isimiyle Windows’un bir sonraki ana sürümü olacak. Özellikler dahilinde bakıldığında güncelleme daha çok, hataların düzeltilmesine odaklanıyor. Sürüm ile beraber ayrı olarak, Kaomoji desteği, Windows sanal alan özelliği ve yeni bir tema da Windows 10’a ilave edecek.

Mayıs 2019 güncellemesi ile gelecek en ehemmiyetli özellik ise, Windows 10 kullanıcılarının güncellemeleri nasıl almak istediklerinin kontrolünü yapabilecek olmaları. Microsoft, hazırladığı güncellemeleri (biraz da zorla) kullanıcılara dayatıyor. Hiç istemediğiniz bir anda, güncelleştirme nedeniyle bilgisayarınız yine başlatılabiliyor. Ancak bu vaziyet Mayıs güncellemesi ile değişecek. Aktüelleme, yapılacak olan güncellemeleri zamanlamanıza ve ne vakit yükleneceğini seçmenize imkan tanıyacak. Windows kullanıcıları isterlerse güncellemeleri devre dışı bırakabilecek, mevcut sürümü kullanmaya devam edebilecek. Ancak aylık güvenlik güncellemelerinden faydalanmaya devam edecek.

Microsoft ayrıca, 2018 seneninde çıkan Windows güncellemelerdeki meseleleri da ele alacak. Yazılım üreticisi, Nisan 2018 güncellemesinde yaşanan mavi ekran hatalarının bir daha yaşanmaması için ihtiyaç duyulan tedbirleri alacak. Bu kapsamda sürüm evvela test kullanıcıları tarafından tecrübe edecek.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.