Close

Sharp, günümüz akıllı telefon pazarında ne yazık ki tanınan bir marka değil. Ancak, kendi anavatanında oldukça alaka gören marka her geçen gün çıtayı yükselterek ürettiği telefonlar ile isminden söz ettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Sharp’ın 2017 seneninde aldığı bir katlanabilir telefon tasarımı ortaya çıkmıştı. Bir hayli sual işaretini beraberinde getiren bu tasarım sonrasında, beklenmedik bir şekilde Sharp’ın katlanabilir telefonu sergilendi.

Sharp’ın sergilediği katlanabilir telefon 6.18 inç büyüklüğünde 1440×3040 piksel çözünürlük sunan bir AMOLED ekrana sahip. Aletin 300 bin katlanma döngüsüne dayanabildiği, bu sayede çok uzun müddet kullanılabileceği belirtiliyor.

Yetkililer prototipin önümüzdeki birkaç sene içerisinde kullanıcılar ile buluşturulacağını ve telefon sektöründe yeni bir hareketliliğin başlayacağını dile getiriyor. Ekrandan parmak izi okuma son zamanlarda nasıl standartlaşmaya başladıysa, aynı şekilde katlanabilir telefonlarda standartlaşacak.

Ancak, son kullanıcı tarafından rahatça ulaşılabilmesi için katlanabilir telefonların yaygınlaşması başka bir deyişle ücretlerinin düşmesi gerekiyor.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.