Close

Geçtiğimiz dönemlerde Netflix ilk interaktif muhtevanını yayınlanmıştı. Black Mirror: Bandersnatch ismindeki bu alternatif filmdeki yazgısı seyirci belirleyebiliyordu. Film, bu yüzden bir hayli Netflix kullanıcısı tarafından oldukça dikkat çekmişti. Hem de izleyiciler, bu filmi ansızın fazla sefer izleyerek değişik sonları görmeye çalışmıştı.

Bunun oldukça alaka çekici olduğunu düşünen YouTube, ilk adımı attı.

Şimdi de ortaya çıkan haberlere göre, YouTube da kendi interaktif filmininin hazırlığına başladı. YouTube özgün muhtevaları arasında yer alacak Youtube interaktif filmi, yakında duyurulacak. Ayrı olarak filmin alaka görmesi halinde devamının geleceği vurgulanıyor.

YouTube interaktif reklamlarla karşımıza çıkmıştı

YouTube interaktif film muhtevalarının Netflix’ten daha yüksek bir başarıya erişmesi, beklentiler arasında bulunuyor. Zira YouTube, geçtiğimiz senelerde interaktif reklam örnekleriyle karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla YouTube‘u bu konuda Netflix’e göre daha deneyimli olduğunu söyleyebililiriz.

İnteraktif muhtevalar ile ilgili farklı düşünceler var. Bir kesim bu tarz muhtevaları oldukça ilgi çekici bulsa da bir kesim bu muhtevaların oyundan farkının olmadığını müdafaa ediyor. Ancak Netflix‘in hemen peşinden YouTube‘un da interaktif film çıkarması üzerine, interaktif filmlerin daha popüler bir hale geleceği düşünülüyor.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.