Close

#F1 2019 Çin sıralama turlarında yine Ferrari için işler yolunda gitmiyor.

2019 sezonuna kötü bir başlangıç yapan İtalyan ekip Behreyn’de toparlanma sinyalleri vermiş ancak Leclerc’in dayanıklılık sorunu ve Vettel’in kişisel hatasıyla Avustralya’nın aksine güçlü olduğu grand prix’den de eli boş ayrılmıştı.

Sezonun üçüncü yarışı Çin’de ise, sıralama turlarında Red Bull’a geçilmekten son anda kurtulan kırmızılılar, Vettel ile üçüncü, Leclerc ile dördüncü çizgiden start alacak.

F1 1000. yarışı olacak Çin GP için Ferrari’nin hedefi, herhangi bir olağanüstü durum olmadığı takdirde ilk iki sıradaki Mercedes pilotlarının dublesini önlemekten öte geçemeyecek.

F1 2019 Çin GP, 14 Nisan sabahı TSİ 09:10’da başlayacak.

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.