Close

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yolcu sayısı yüzde 20 arttı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı kullanan dış hatlar yolcu sayısı 2019’un ilk üç ayında, evvelki sene aynı dönemine göre yüzde 18 artarak 2 milyon 960 bine yükseldi.

Raylı sistemin daha bitirmemiş olması nedeniyle erişim sıkıntısı yaşanan İstanbul Hava meydanı’nın açılması sonrasında Sabiha Gökçen Hava meydanı’na yönelik alaka artışıyla ilgili gözlemler rakama döküldü.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda 2019’un ilk üç ayında dış hatlar yolcusunda rekor artış oldu ve geçen sene aynı dönemine göre yüzde 18’lik artış ile 2 milyon 960 bin olarak meydana geldi.

Dış hat yolcu artışı yalnızca mart ayında ise yüzde 20 artışla 1 milyon 70 bin kişiye yükseldi. Aynı zamanda ilk üç ayda toplam yolcu sayısı ise 8 milyon 50 bin oldu. Sene ilk çeyreğinde dış hat seferi yapan uçak sayısında da benzer oranda bir artış ele geçirildi. Sabiha Gökçen Havaalanı’nın ilk 3 ayında dış hatlarda geçen sene aynı dönemine göre uçak iniş ve kalkış trafiği ise yeniden yüzde 18’lik artış ile 21 bin 49 olarak gerçekleşti.

Nayn

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.