Close

Bu hafta içinde ülkemiz topraklarında tanıtılan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold, tüm dünyada belirli sayıda kişiye dağıtıldı. Kısa bir müddet sonra Galaxy Fold ekran meselesi ile gündeme geldi. Çıkan fotoğraflar, ekranın dayanıklılığı ile ilgili herkesi kuşkuya düşürdü. Güney Koreli teknoloji devi de bunun için hızlıca harekete geçti.

Katlanabilir telefon, yurtdışındaki test2 editörlerinin ekranda yaşadığı problemlerle gündeme geldi. Paylaşılan görsellerde telefon ekranının ya tamamının veyahut yarısının çalışmadığı ortaya çıktı. Daha kaynağı belli olmayan problem için Samsung da kolları sıvadı.

Samsung, verilen örneklerdeki ana ekran problemini incelemeye aldıklarını izah etti. Bunun sebebini belirleyeceklerini söyleyen şirket, neticesi ilerleyen günlerde izah edecek.

Galaxy Fold ekran meselesi konusunda kimi tahminler bulunuyor. Bunlardan biri ekran içinde hatalı yerleştirilmiş bir menteşenin baskı yapabiliyor olması. Bir diğer olasılık ise alet ekranı üstündeki savunucu plastik tabakanın çıkarılmış olması.

Samsung yayınladığı izahta, ortaya çıkan bazı resimlerde ekranın üst tabakasının ekrana zarar verecek şekilde çıkarıldığını bildirdi. Şirket, savunucu tabakayı kaldırmanın hasara kapı aralayabileceğinin vurguladı. Güney Koreli teknoloji devinin yeni hamlesi, telefon ile alakalı ehemmiyetli bilgileri müşterilerine açık bir şekilde anlatmak olacak.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.