Close

Samsung, katlanabilir Galaxy Fold’un satışını erteledi

Samsung, yaşanan ekran arızasının hemen peşinden katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u piyasaya çıkarmayı ertelediğini duyurdu.

Güney Koreli Samsung tarafından yapılan izahta, ‘geri bildirimleri tam manasıyla değerlendirmek ve daha fazla test2 yapmak’ için Galaxy Fold’un piyasa sürümünün ertelendiği duyuruldu.

Samsung, 1800 euro değerindeki telefonların ne vakit piyasaya çıkacağına değin bilgi vermedi. Firma, tarihin ‘ilerleyen haftalarda’ izah edeceğini belirtti. Telefonun 26 Nisan’da satışa sunulması bekleniyordu.

İKİ MESELE ÜZERİNDE DURULUYOR

Firma, menteşelerin olduğu alanlarda bir mesele yaşandığı ihtimali üzerinde duruyor. Ayrı olarak aletlerin içinde performansı etkileyebilecek ‘cisimler’ bulunduğunu da kaydediliyor.

Samsung’un bu ay başında ön siparişlere açtığı katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold’u test2 edenler bir-iki günlük kullanımın hemen peşinden ekranın bozulduğu istikametinde yakıntılarda bulunmuştu.

​Bloomberg’ün uygulama ve alet editörü Mark Gurman, “İncelemesini yaptığım Galaxy Fold’un ekranı ilk iki gün içinde bozuldu ve tamamiyle kullanılamaz vaziyete geldi” demişti.

FİLMİ ÇIKARANLAR HATA YAPTI

Aleti tecrübe eden pek çok kişi ekran filmini ‘atılabilir’ diye düşündüğü için çıkarmış, bu yüzden de mesele yaşanmıştı.

Firma, bakım ile ilgili da daha teferruatlı bir kılavuz hazırlayacaklarını ve savunucu filmin kullanımı ile ilgili daha teferruatlı bilgi vereceklerini belirtti.

Nayn

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.