Close

Google’ın I/O 2019 etkinliğinde tanıttığı Pixel ailesinin yeni telefonu Google Pixel 3a dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Google bu cihazla beraber Apple ile kıyasıya rekabete hazır. Google Pixel 3a ile iPhone XS‘e gönderme ile de bu rekabeti alevlendirdi!

Google Pixel 3a ile iPhone XS‘e gönderme

Google Pixel 3 serisi özellikle Night Sight moduyla, düşük ışıktaki fotoğraf performansı ile birçok cihazın gece çekimleri ile kıyaslanamaz fotoğraflar çıkartmıştı. Diğer cihazların çoklu kameralar ile yapamadığını Google tek kameraya sığdırmayı başardı.

Pixel 3 ilk sunulduğu zaman çok kıyaslanan iPhone XS ve Pixel 3 rekabeti şimdi Pixel ailesinin yeni cihazı ile iyice kızıştı. Google hazırladığı duvar boyu afişle Apple’a büyük bir gönderme yaptı.

Google Pixel 3a ile iPhone XS'e gönderme! - ShiftDelete.Net

Afişte Google, iPhone XS ve Pixel 3a ile çekilmiş aynı iki fotoğrafı alt alta karşılaştırarak büyük fiyat farkıyla da önde olduğunu vurguladı. Tabii ki Google afişinde direkt olarak model ismi yazamadı fakat afişte Phone X olarak adlandırılan cihazın fiyatını 999 dolar olarak belirtmiş. Buradan cihazın XS olduğunu anlayabiliyoruz.

Google’ın Pixel 3a’daki low-light görüntüleme modu ve Night Sight modu sayesinde iki fotoğraf arasındaki kalitedeki farklılık dikkat çekici. Google’ın dikkat çektiği noktalardan biri de iPhone XS ile Pixel 3a’nın arasındaki 600 dolarlık fiyat farkı oldu.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.