Close

Mercedes, 21 yarışın tamamını kazanamayacağından emin

Mercedes takım patronu Toto Wolff, Alman ekibin 21 yarışın tamamını kazanmayacağından emin olduğunu söyledi.

Mercedes bu yıl şimdiye kadar gerçekleştirilen beş yarışın tamamını kazanmayı başardı ve bu beş yarışta beş duble yaptı.

Bu güçlü ve baskın performans sonrası Mercedes’in sezon boyunca tüm yarışları kazanıp kazanamayacağı sorgulanmaya başladı.

Ancak Toto Wolff bunun mümkün olduğuna inanmıyor.

Wolff şöyle konuştu: “Bence bu hedef gerçekçi değil. Mütevazi kalmalıyız ve başarımızı garanti olarak görmemeliyiz.”

“Ferrari ve Red Bull’un sahip olduğu kaynaklara bakarsak, oldukça kısa süre içerisinde geri dönebilecek yeterlilikte kaynağa sahip olduklarını görebilirsiniz.”

Wolff, Mercedes dominasyonu hakkında ise şöyle konuştu: “Bir taraftar olarak ben de sürprizler ve çeşitlilik görmek isterim.”

“2020 sonrası için bunu -F1’i bırakma konusunu- konuştuk. Ama Formula 1’de her zaman inişler ve çıkışlar olabileceği sonucuna vardık.”

“Kesinlikle zor zamanlar da olacak. Ama biz uzun vadeli bir markayız ve bu aşamalardan geçmek için hazırız.”

“Bu platform bizim için faydalı olmaya devam ediyor. Önümüzdeki beş ila sekiz yılda otomobil endüstrisinin nasıl gelişeceğini bilmesem bile Formula 1, Mercedes için harika bir vitrin.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.