Close

Game of Thrones’un kitapları da, dizi gibi mi bitecek?

Game of Thrones dizisinin uyarlandığı “Buz ve Ateşin Şarkısı” kitap serisinin yazarı George RR. Martin, “Kitapların sonu diziden farklı mı olacak” sorusuna “Evet ve hayır” diye yanıt verdi. Game of Thrones dizisi bu hafta itibariyle noktalansa da “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisinin son iki kitabı henüz yayımlanmadı.

Dizinin hayranlarının sıkça sorduğu soruları bir blog üzerinden yanıtlayan Martin, “Yazacağım son iki kitabın el yazısıyla 3 bin sayfadan fazla olmasını bekliyorum. Daha fazla sayfa, daha fazla sahne, daha fazla bölüm eklemem gerekirse ekleyeceğim” yazdı.

Martin, yazısının devamında “Hikaye nasıl bitecek diye sorduğunuzu duyuyorum. TV dizisi ile aynı mı? Farklı mı? Evet ve hayır. Ve evet. Ve hayır. Ve evet. Ve hayır. Ve evet. Ve hayır” ifadelerini kullandı.

Yazısında hayranların “Peki dizininki mi, kitaplarınki mi? Hangisi gerçek son olacak?” sorularına da yanıt verdi. Bunun aptalca bir soru olduğunu ifade eden Martin, “Ben yazarım, siz okursunuz, sonra da kendi kararınızı verirsiniz” dedi.

Ünlü yazar, serinin son iki kitabı “Kışın Rüzgarları” (The Winds of Winter) ve Bir Bahar Hayali (A Dream of Spring) kitaplarını bitireceğine söz verdi ancak bir tarih belirtmedi.

Dizinin son üç sezonunun Martin’in verdiği notlardan yola çıkarak DB Weiss ve David Benioff yazmıştı. Bu nedenle birçok GoT takipçisi kitabın diziden farklı bir sona sahip olabileceğini iddia etmişti.

Dizinin finali karışık tepkiler almıştı.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.