Close

Apple, yavaşlatıcı iPhone güncellemeleri konusunda uyaracak

Apple iPhone güncelleme yapmadan önce kullanıcılara bildirim gönderecek. Böyle iPhone yavaşlatma ile ilgili kullanıcılara güncelleme yapıp yapmama alternatifi sunulacak.

Birkaç yıl önce, Apple’ın yaptığı güncellemelerle iPhone modellerini yavaşlattığı ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında şirket bunun için kullanıcılardan özür diledi. 2 yıl ya da daha uzun süreli iPhone modellerinde işlemci frekanslarını düşüren şirket, bunun pil ömrünü uzatmak için yapıldığını ve kullanıcı deneyimini kısaltmadığını söylemişti.

Apple iPhone yavaşlatma yapmadan önce uyaracak

Aradan geçen 2 yıla yakın sürenin ardından Apple, yapacağı güncellemelerde bir iPhone’u yavaşlatma potansiyeli varsa bunu kullanıcılara bildireceğini duyurdu. Böylece kullanıcılar bilgilendirilmeden ya da bu ihtimali kabul etmeden güncellemeyi indirmemiş olacak.

Apple tarafından yapılacak uyarı sayesinde kullanıcılar iPhone’larını güncellememeyi tercih edebilecek ya da en azından güncelleme yaptığınıda yavaşlamayı göze almış olacak.

Yeni iPhone modellerinde yapılan donanım iyileştirmeleri sayesinde, yavaşlatmalarının daha az belirgin olacağı söyleniyor.

Ayrıca Apple, iPhone kullanıcılarına bataryalarını kontrol etmenin yollarını ve yavaşlatmadan etkilenmemeleri için güncellemeleri devre dışı bırakmalarını da önerdi.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.