Close

Çin’de Wolong Doğa Koruma Alanı görevlileri dünyada ilk kez albino bir pandayı görüntülemeyi başardı.

Çin’in Şiçuan bölgesinin güneyinde çekilen görüntüde ormanda yürüyen büyük bir beyaz panda görülüyor. Bilim adamları görüntülenen pandanın albino olduğunu, bu yüzden tamamen beyaz tüylere ve kırmızı gözlere sahip olduğunu bildirdi.

Wolong Doğa Koruma Alanı hayvanın “güçlü olduğunu” ve albino olmasının normal fonksiyonlarını etkilemediğini açıkladı.

Araştırmacılar fotoğrafa göre pandanın bir veya iki yaşında olduğunu belirledi. Vahşi yaşamı gözlemek için yerleştirilen kamera tarafından çekilen görüntüden hayvanın cinsiyeti belirlenemedi.

The Guardian’ın aktardığına göre ‘dev’ pandalardan doğada 2 binden az bulunuyor, ayrıca pandalarda albinoluk çok nadir görülüyor. Bu yüzden çekilen görüntüler bilim adamları için büyük önem taşıyor.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.