Close

İspanyol basını: Alonso, Ferrari’ye dönüşe sıcak bakıyor

Sebastian Vettel’in sezon sonunda emekli olması halinde Fernando Alonso’nun Ferrari ile Formula 1’e dönmeye sıcak baktığı iddia edildi.

Monaco Grand Prix’si hafta sonunda Sebastian Vettel’in sezon sonunda Formula 1’den emekli olacağına dair söylentiler çıktı ve bu söylentiler geride kalan haftada en çok konuşulan konulardan birisi haline geldi.

Son günlerde koltuk için pek çok pilotun ismi geçmişti ama şimdi Fernando Alonso ismi ön plana çıkmış gibi görünüyor.

İspanyol Marca gazetesinin haberine göre Fernando Alonso, Vettel’in yerine Ferrari’de yarışmaya sıcak bakıyor.

İspanyol pilot 2018 sonunda Formula 1’den emekli oldu ve yerini Carlos Sainz aldı. Alonso daha sonra Indy 500’e katılmak ve Triple Crown’ı kazanmak istese de bu girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

Alonso gelecek yıl ne yapacağını henüz açıklamazken, İspanyol Marca gazetesi Alonso’nun Ferrari ile F1’e dönebileceğini iddia etti.

Vettel sezona istediği gibi başlayamadı ve Charles Leclerc’in artan performansı kendisi için durumu zorlaştırabilir. Bu da Vettel’i sezon sonunda emekli olmaya itebilir.

Daniel Ricciardo’nun ismi de Ferrari ile anılıyor. Ancak Alonso ismi de son günlerde kulaktan kulağa dolaşmaya başladı.

İngiliz Daily Mail’in haberine göre Alonso, Mattia Binotto’nun oldukça büyük bir destekçisi ve şans verildiği takdirde spora dönmeyi düşünüyor.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.