Close

Elon Musk: Tesla satışlarında sorunumuz yok

Tesla son zamanlarda pek çok sıkıntı ile karşı karşıya kalıyor. Şirket içerisindeki güvenlik zaafları bir kenara, şirketin oldukça kuvvetli bir şekilde yaşadığı maddi sorunlar oldukça önemli sorunlar yaratmakta. Her yıl yapılan hissedarlar toplantısında konuşan Elon Musk, Tesla satışları için de ilginç bir konuşma gerçekleştirdi.

Tesla, Nisan ayında yayınladığı raporlarda 2019 ilk çeyrekte 63 bin otomobil teslim ettiğini açıklamıştı. Önceki çeyreğe kıyasla satışları yaklaşık yüzde 67 düşen şirket, beklediğinden daha geniş çapta bir kayıp yaşamıştı. Bu nedenden dolayı kendisine çok sık soru geldiğini belirten Musk, “bu soruyu çok alıyoruz. Net olmak istiyorum, talep sorunu yok.” diyerek herhangi bir sorun bulunmadığını belirtti.

Konuşmanın devamında üretimin oldukça iyi seviyelerde ilerlediğini belirten Musk, “öyleyse Tesla’nın her noktada artışı bulunuyor.” diyerek şirkette yolların gayet iyi gittiğini de pekiştirdi. CEO konuşmanın devamında ise Model 3’te yaşanan satış sorunlarının üretimde yaşanan sorunlardan kaynaklandığını ve talep kaynaklı bir düşüş olmadığını belirtti.

Açıklanan verilerde yeni siparişlerin yüzde 90’lık kısmının rezervasyon yaptırmayan müşterilerden geldiğini ve işlemlerin yüzde 63’ünün premium segment olmayan modellere yapıldığını belirten Musk, “Bu veriler, insanların Model 3’ü satın almak için işlem yaptıklarını gösteriyor.” dedi.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.