Close

5G kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor

5G teknolojisi dünyanın birçok noktasında ve ülkemizde henüz kullanıma sunulmamışken, Güney Kore’de geçtiğimiz aylarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilk veriler açıklandı.

10 Haziran itibariyle ülkede 1 milyondan fazla 5G abonesinin olduğu belirtiliyor. 1 milyon aboneye 69 günde ulaşıldı. 3 Nisan itibariyle ülkede kullanıma sunulan 5G teknolojisine her gün yaklaşık 17 bin abonenin geçiş yaptığı belirtiliyor.

Güney Kore’de 5G kullanıcı sayısı 1 milyonu geçti

5G abonelerinin yüzde 40’lık bölümünü SK Telecom elinde bulundururken, Korea Telecom ve LG Uplus yüzde 30’luk paya sahip. 5G teknolojisinin kullanıma sunulmasının LG Uplus’ın abone sayısına yüzde 20 katkı sağladığı belirtiliyor.

Tahmin edilebileceği gibi şu anda ülkenin tamamında 5G teknolojisi sunulmuyor. Ancak, sınırlı kapsama alanına rağmen abone sayısı her geçen gün artıyor. Abone sayısında ciddi bir artış yakalanmasında, her üç telefon operatörünün Galaxy S10 5G ve LG V50 ThinQ 5G modellerinin özel kampanyalar ile kullanıcılara sunulmasının büyük katkısı var.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.