Close

iPhone 11 kamera tasarımı daha şimdiden beğenilmedi

iPhone 11 kamerası denince akla gelen en önemli konulardan birisi de hiç şüphesiz ki tasarım konusudur. Bu bağlamda sonbahar sezonunda tanıtılması beklenen iPhone 11 (iPhone XI), internet basınında ortaya çıkan tasarım kalıbı ve üçlü kamera setiyle kendisini bekleyenlerin ilgisini kazandı. Dikkatleri üzerine çeken yeni iPhone modeli, bazı tartışmalara yol açtı. Apple kullanıcılarının arasında yaşanan bu tartışmalar, özellikle iPhone 11’in fotoğraf ve video çekimi ile ilgili…

iPhone 11 kamerası ve iPhone 11 tasarımı hakkında ne düşünülüyor?

Apple hayranları tarafından ortaya sunulan popüler bir teoriye göre şirketin iyi gözükmeyen yeni iPhone tasarımları, kullanıcıların eline ulaşana kadar iyileştirilecek. Şu an için pek beğenilmeyen iPhone 11 tasarımı, iPhone 11 kamerası ile aynı akıbeti yaşıyor.

Popüler teknoloji tasarımcılarından Ben Geskin’in internette paylaştığı tasarım görüntüleri, iPhone severlerin olumlu tepkisini almadı. Geçtiğimiz günlerde; özellikleri ve fiyatı hakkında çıkan haberler ile teknoloji gündemini sarsan yeni model, bu sefer olumsuz bir imaj çizdi. Tecrübeli tasarımcının yaptığı bir kamuoyu araştırmasına göre eleştirilerin sebebi, Apple’ın yeni devasa kamerası.

Apple’ın kendini kanıtlaması beklenen bir diğer alan ise şarj desteği. Şarj şikayetlerinin oldukça fazla olduğu bazı iPhone modelleri, Apple’ın pazar payını düşürmeye devam ediyor. Uluslararası bir veri şirketi olan IDC’nin raporuna göre Amerikalı teknoloji devi, rakipleri Samsung ve Huawei markalarının arkasında, üçüncü sırada, yer alıyor. Firma, ayrıca, bu sene itibari ile 3D dokunuş teknolojisini de kullanmayı bırakacak. Bu yüzden; eğer daha gelişmiş bir versiyon ortaya konmaz ise her yeni bir iPhone modeli, bundan böyle, daha düşük dokunsal bir deneyim sunacak.

Apple’ın yeni modelleri, ön tasarım kısmında üçüncü nesile kadar herhangi bir değişiklik yapmayacak. Yaz sezonunu iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen istikrarlı ekibin sonbaharda müşterilerinin karşısına nasıl bir şekilde çıkacağı önemli bir merak konusu haline geldi.

Shiftdelete

Soner Asım Toroslar

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.