Close

Taylor Swift’ten homofobi karşıtı şarkı

Şarkıcı Taylor Swift, 23 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak “Lover” albümünden ikinci ‘single’ı homofobi karşıtı “You Need To Calm Down”ı Onur ayını kutlamak için yayınladı.

Swift şarkısında Onur etkinliklerini posterlerle protesto edenleri, “Sokaktaki yürüyüşte güneş ışığı var. Ama sen karanlık çağlarda yaşamayı tercih edersin. O posteri yapmak bütün geceni almıştır” sözleriyle eleştirdi.

Swift şarkısında LGBTİ bireylere sosyal medya üzerinden nefret söylemlerinde bulunanlara da göndermelerde bulundu. Swift şarkısının sonlarına doğru, “Barışı geri getirmeye çalışmalısın. Sevmediğin insanlara bağırma duyunu kontrol etmelisin. Çünkü insafsız davranman kimseyi daha az eşcinsel yapmaz” ifadelerini kullandı.

Swift bu ayın başında ABD’de eşitlik yasasını destekleyen açık bir mektup yazmış ve Trump’ı tutumundan sebep eleştirmişti.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.