Close

5G’li ilk iPhone ancak 2020’de gelebilecek

Apple, birkaç ay sonra 2019 iPhone modellerini duyuracak. Fakat şimdiden ortaya çıkan iddialar, 2019 iPhone modellerinin yanı sıra 2020 iPhone modelleri hakkında dikkat çekici detaylar veriyor. Bu detaylara göre 2020 iPhone 5G bağlantı özelliğine sahip olacak.

2020 iPhone modelleri 5G ile gelecek

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre, 2020 yılında üç farklı iPhone modeli bizleri karşılayacak. OLED ekrana sahip olacak üç modelden yalnızca ikisi 5G bağlantı özelliğine sahip olacak. 5.4 inç, 6.1 inç ve son olarak 6.7 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutuyla gelecek iPhone’lardan 6.1 inç ekran boyutuna sahip olan modeli 5G bağlantılara destek vermeyecek. Sadece LTE destekli olacak. 5G bağlantılara destek verecek modellerin ise Qualcomm 5G yongasını kullanacağı ön görülüyor.

Bu boyutlara bakılacak olursa 2020 yılındaki iPhone modellerinin güncel modellerden biraz daha küçültülmüş ekran modellerine sahip olacağını söyleyebiliriz. Ancak en büyük iPhone modelinin yine Max adına sahip olması bekleniyor. Bir de R model adına sahip bir iPhone’un tanıtılması beklentiler arasında yer alıyor. Tabii bu isimler, değişkenlik de gösterebilir.

2020 iPhone modelleri hakkında kesin konuşmak için henüz çok erken. Fakat bu bilgilerin doğru çıkma ihtimali de epey bir yüksek.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.