Close

Robert Kubica’nın sponsoru PKN Orlen, Polonyalı sürücünün takım değişikliği yapabileceğini söyledi.

2019 yılında Formula 1’e geri dönen Polonyalı pilotu, geride kalan tüm sıralama turları ve yarışlarda George Russell’ın gerisinde kaldı.

Bununla birlikte Kubica, dar pistlerde beklenenin aksine o kadar da kötü değildi ve sadece bir kez kaza yaptı.

Bu da sağ kolunun kendisini çok fazla etkilemediğini ve araçlara alışması halinde yeniden hızlı şekilde sürebileceğini gösteriyor.

Takım arkadaşı Russell ile aradaki fark hakkında konuşan Kubica, “Tüm bunlar farklı şeylerin bir birleşimi. İki ya da üç yarışta onun önünde olabilirdim ancak bazı şeyler üzerinde etkim oldu. Ama bana bağlı olmayan şeyler de vardı.”

“Ayrıca George yeni neslin en büyük yeteneklerinden birisi, gerçekten çok yetenekli.”

“Aracın giderek daha iyi hale geldiğini söyledi. Ama bunun hakkında yorum yapmak istemiyorum çünkü bu onun bakış açısı.” dedi.

Genel söylenti Williams’ın Russell’a daha iyi parçalar ve malzemeler verdiği yönünde.

Konu hakkında konuşan Kubica, “George’un aracını hiç sürmedim. Bu yüzden onu yargılayamam, ancak bazı şeyleri görebilmek için aracı sürmenize gerek yok. Bazen iki farklı yarış çıkardığımız söylenebilir. Sadece yedi virajın olduğu Kanada gibi kısa bir pistteki zaman farkı, iki farklı dünya olduğunu zaten gösteriyor.” dedi.

Kubica, sadece 2019 için Williams’la anlaşma yaptı ve 2020 için de opsiyonu bulunuyor.

Ancak PKN Orlen, Kubica’yı başka bir takıma geçirmeye sıcak bakıyor.

CEO Daniel Obajtek, “Bu Robert ve Orlen’le ilgili. Her şey masanın üzerinde ve böyle seçenekler var. Bu konuda sıkça konuşuyoruz ve büyük kısmı Robert’ın seçeceği yöne bağlı. Sonuç olarak o sporda çok iyi bir anlayışa sahip.” dedi.

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.