Close

Huawei’den uygulamalar çalışmazsa para iadesi garantisi

Huawei, ABD’nin uyguladığı ağır yaptırımlara rağmen tekrar eski günlerine döneceğini kararlı bir şekilde dile getiriyor. Kendi işletim sistemi için çalışmalara devam eden Huawei Google yasağı konusunda güven kazanacak bir hamle yaptı.

Birçok kişi Google uygulamaları çalışmayacak korkusuyla, son dönemde Huawei’nin telefonlarına temkinli yaklaşıyor. Bu kapsamda Huawei distribütörleri tarafından Filipinler’de oldukça dikkat çekici bir kampanya yürütmeye başladı.

30’dan fazla perakendeci tarafından desteklenen kampanya programı kapsamında, Huawei telefon ve tabletleri satın alan kullanıcılara Google yasağından zarar görmeleri halinde tam para iadesi garantisi veriliyor.

Uygulamalar çalışmazsa Huawei para iadesi yapacak

Google Play Store, Gmail, YouTube, Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalar satın alınan cihazlarda kullanılamaz hale gelirse, kullanıcılar para iadesi alabilecekler. Tek şart ise cihazın iki yaşını geçmemiş olması.

Tabi, mağazadan kaldırılmasının mı yoksa APK olarak kurulmasının bile yani uygulamanın tamamen engellenmesinin mi para iadesi garantisine girdiği tam olarak bilinmiyor. Ancak, her ne olursa olsun Huawei’nin bu şekilde garanti veriyor olması, kullanıcı güvenini kazanılmasını kolaylaştıracaktır. Para iadesi garantisinin diğer ülkelere yayılıp yayılmayacağı ise şu anda bilinmezliğini koruyor.

Shiftdelete

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.