Close

Schumacher’in Ferrari F2002’si Abu Dhabi’de açık arttırmaya çıkacak

Michael Schumacher’in 2002 dünya şampiyonluğunu kazanırken sürdüğü Ferrari F2002, 2019 Abu Dhabi Grand Prix’si hafta sonunda açık arttırmaya çıkacak.

Michael Schumacher (GER) Ferrari F2002, crosses the line to win the race and claim his fifth F1 world drivers championship.
French Grand Prix, Rd11, Magny Cours, France. 21 July 2002.
BEST IMAGE

#219 numaralı F2002 şasisi, RM Sotheby’s tarafından açık arttırmaya sunulacak ve satışından elde edilen gelirin bir kısmı, Schumacher ailesinin Keep Fighting, Never Give Up Foundation’a gidecek.

Schumacher bu şasiyi 11 zafer aldığı 2002 sezonunda kullanmış ve üç zafer almıştı.

İlk kez Imola’daki San Marrino GP’yi kazandı, ardından takım emriyle kazandığı Avusturya GP’de bu şasiyi kullandı.

David Coulthard”ın zafere ulaştığı Monaco GP’de bu şasiyle mücadele ederken, Temmuz ayında Fransa’da gerçekleştirilen yarışta bir kez daha bu şasiyle mücadele etti ve kendisine dördüncü şampiyonluğunu getirecek galibiyeti aldı.

Öte yandan Abu Dhabi hafta sonunda gerçekleştirilecek olan etkinlikte Sebastian Vettel tarafından imzalanan bir Ferrari F40 da açık arttırmaya sunulacak.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.