Close

Microsoft Edge tarayıcısı, Chromium bazlı altyapısıyla önceki Windows versiyonlarında test edilmeye hazır. Windows 10 ve macOS platformlarında boy gösteren tarayıcı, diğer kullanıcıların da memnuniyetini çok önemsiyor. Internet Explorer’ın yerini almak isteyen yazılım, istenilen başarıya henüz ulaşabilmiş değil.

Microsoft Edge tarayıcısı IE modu ile birleşecek

Yeni hamle hakkında bir açıklama yapan Microsoft Edge ekibi, kurumsal müşterilerini ilgilendiren bir mesaj yayınlayarak şunları söyledi: “Tarayıcımızın Windows 7 ile Windows 8 sürümleri, Windows 10 sürümüyle hemen hemen aynı. Kurumsal müşterilerimiz için de bir Internet Explorer modu mevcut.

Microsoft Edge tarayıcısı

En güncel işletim platformunda olan ancak iki eski işletim sistemi versiyonunda olmayan özellikler de duyuruldu. Bu duyuruya göre Microsoft’un bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi hizmeti olan Azure Active Directory (AAD) yazılımı ile karanlık modu, Windows 7 ve Windows 8 için mevcut değil. Bunun dışında internetten daha kolay bir şekilde; yazı, resim, ve bilgi toplanabilmesi adına özel bir “koleksiyon” arayüzü geliştirildi.

IE modu

Ocak 2020 tarihinde Windows 7 işletim sistemine verdiği desteği keseceğini ifade eden Microsoft, kendilerinin gerekli araştırmaları yaptığını ve bu kesime de destek vermek istediklerini dile getirdi.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.