Close

Wolff: Hamilton gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotu olabilir

Mercedes’in takım patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton’ı eleştiren isimlerden “gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotunu” izliyor olabileceklerini düşünmelerini istedi.

2008’de McLaren ile şampiyon olduktan sonra 2013’te Mercedes’e geçerek çok başarılı bir hamle yapan Hamilton, ardından 4 şampiyonluk daha kazanarak 5 şampiyonluğa ulaştı. Birçok rekoru kıran ve kırmaya doğru giden Hamilton’ın daha fazla şampiyonluk kazanması olası görünüyor.

Hamilton, çoğu zaman F1 dışında yaptıkları, moda şovlarına katılması ve sıra dışı giyim ve hayat tarzı nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor.

Hamilton son olarak, Paris’teki moda haftası nedeniyle Fransa GP’nin perşembe günü faaliyetlerini kaçırması nedeniyle eleştirilmişti.

Wolff, “Genel olarak Birleşik Krallık’taki insanlar tarafından eleştiriliyor. Lewis, olması gerektiği gibi görülmüyor.”

“Bir gün birçok rekor ile kariyerini noktalayacak ve insanlar onun için ‘Gezegendeki en iyi pilottu ve onun bu yolculuğuna şahit olduk. Yaptığı tüm şeylerle aynı zamanda çok ilginç bir kişi de değil miydi?’ diye soracaklar.”

“Ancak sebebi her ne olursa olsun, farklı şekilde manşete çıkarmak istiyorlar. Daha iyi başlıkla daha çok gazete satıyor ya da daha çok ziyaret alıyor olabilirler.”

“Bu sürecin bir parçası olmamızın fırsat olduğunu fark etmiyorlar. Belki de olağanüstü bir maceraya sahip gelmiş geçmiş en iyi pilot olacağı düşüncesini değerlendirmiyorlar.” dedi.

Hamilton, 2013’te Mercedes’e katıldıktan sonra Michael Schumacher’e ait en çok pole pozisyonu rekorunu kırdı ve sürekli ilerletiyor. Schumacher’in 91 yarışlık galibiyet rekoru ile fark da her geçen yarış azalıyor.

Şu anda 5 şampiyonluğu bulunan ve bu seneki şampiyonluğa çok yakın görünen Hamilton’ın Mercedes ile mevcut anlaşması, 2020’de sona erecek. Yani 2021’deki büyük kural değişiklikleri öncesinde Hamilton, Mercedes’in mevcut üstünlüğünü sürdürmesi halinde Schumacher’in 7 şampiyonluk rekoruna da ulaşabilir.

Hamilton Fransa GP’yi, geçen sene Singapur GP’yi domine etmesi gibi domine etmişti. O yarıştan önce de Hamilton, Çin’deki Tommy Hilfiger koleksiyonuna katıldığı için eleştirilere maruz kalmıştı.

Wolff, “Yıllar önce, sadece pilotlar için değil takım içerisindeki her bireyden maksimumu alabilmek için onların bireysel olarak odaklandıkları şeyleri anlamaya çalışmaya karar verdik.”

“Onları birer kutuya koyarak hayatlarını kısıtlamadık.”

“İlgili pozisyonda onların en iyi olmaları için kendilerine saygı duyuyoruz. Bunu yaparken bireyler için zaman harcamaları ve empati kurmalısınız.”

“Lewis’de işe yaramayan şeylerden birisi, onun etrafına korse takmak. Ona tutkularını takip etme konusunda özgürlük sağlarsanız, en iyi o şekilde çalışır.” dedi.

https://tr.motorsport.com/f1/news/wolff-hamilton-gelmis-gecmis-en-iyi-f1-pilotu-olabilir/4482516/

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.