Close

5×5: Birbirinin devamı olabilecek şarkılar

Bazen öyle şarkılar dinliyoruz ki sanki upuzun bir şarkıyı birkaç parçaya bölmüşler gibi hissediyoruz. Bazen sözler bazen müzik bazen de o iç gıcıklayıcı hatıralar bize bunu hissettiren. Ne olursa olsun bize birbirini hatırlatan, bir elmanın (ya da bir pastanın) farklı dilimleri gibi hissettiren şarkıları seviyoruz.

Bu şarkıları tevazuyla kabul ediyor ve taze bir nefes gibi içimize çekiyoruz. İşte Serinletici 5×5 kategorisinde birbirini hatırlatan 5 güzel şarkı:

5- Joe Esposito / Lady lady lady

4- Foreigner / I want to now

3- Sting / Fields of gold

2- Danny Vera / Hold on a while

1- Chris Isaak / Wicked game

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.