Close

Lady Diana’nın ikonik saç modelinin hikayesi

İngiltere’nin kraliçesi olmaktansa kalplerin kraliçesi olmayı tercih edeceğini söyleyen Lady Diana ‘Ben kurallara göre hareket etmiyorum. Beni aklım değil kalbim yönetiyor.’ demişti verdiği bir röportajda. İkonik yıldızın bu açıklaması yaşam tarzı ve verdiği stil kararlarıyla bütünleşiyor, ki onu da stil ikonu ve milyonlarca insanın hayranlıkla hatırladığı bir karakter yapan en önemli özelliği bu.

Diana’nın stil tercihlerinin yanında güzellik imzalarıyla da isminden sıkça söz ettirmişti. Prensesin saç kesimi, kraliyet klasiklerini yıkan bir mihenk taşıydı adeta. Bu saç kesiminin ortaya çıkışı 1990 yılında gerçekleştirilen bir Vogue çekimine dayanıyor. Diana’nın saç artisti Sam McKnight, yayınladığı Hair by Sam McKnight isimli kitabında bu görünümün hikayesini paylaştı.

Ä°lgili resim

Bahsedilen çekimde, birkaç hafta önce Kate Middleton’ın da uyguladığı gibi saçlarını geride toplayarak kısa saç illüzyonu yaratan Diana, Sam McKnight’a dönerek ‘Eğer karar tamamen sana kalsaydı saçlarıma ne yapardın?’ diye sormuş. Sam McKnigt, kısa bir kesim hayal ettiğini söylediğinde sürpriz bir şekilde bu öneriyi kabul eden yıldız, o anda kült olacak bir karara imza attığını muhtemelen bilmiyordu.

Modeli önceden belirlemeyip kesim aşamasında anlık olarak karar veren ikili ortaya bu ikonik görünümle çıkmış. Diana’nın zamanın ötesindeki cesur stili ve Sam McKnight’ın profesyonel elleriyle oluşan bu kesim halen güzellik tarihindeki yerini korumaya devam ediyor.

Vogue

 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.