Close

Tesla Model 3, Euro NCAP’te oldukça başarılı

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın en uygun fiyatlı aracı Model 3’ün tanıtılmasının üzerinden üç yıldan fazla bir süre geçti. Ancak, Tesla Model 3 üretiminde yaşanan aksaklıklar nedeniyle dünya genelinde yaygınlaşması oldukça gecikti.

Sıkıntıların aşılması ile başta Avrupa olmak üzere dünya genelinde Model 3’lerin sayısı yaygınlaşmaya başlıyor.

Tesla Model 3 Euro NCAP testinde

İnsanların genelde YouTube’da yayınlanan çarpışma testleri ile yakından tanıdığı Euro NCAP, Avrupa’da satışa sunulan otomobillerin güvenliğini test ediyor. Beş üzerinden yapılan değerlendirme ile araçların güvenliğine bir puan veriliyor.

Tesla Model 3’de nihayet Euro NCAP yani Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı kapsamında test edildi. Otonom sürüş yetenekleri ile öne çıkan araç, çarpışma sırasında da sürücüyü koruduğunu bir kez daha kanıtladı.

Güvenlik asistanları konusundaki başarısı yüzde 94 olarak tanımlanan Model 3, çocuk güvenliği konusunda yüzde 86 yaya güvenliği konusunda ise yüzde 74’lük bir başarı elde etti. Bu kapsamda Mercedes-Benz A-Serisi ile aynı puanları alan, hatta geride bırakmayı başaran Model 3 sınıfının en güvenli otomobillerinden.

https://shiftdelete.net/tesla-model-3-euro-ncap-testinden-tam-not-aldi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.