Close

Apple 1 kullanım kılavuzu açık artırmaya çıkıyor

Steve Jobs ve Steve Wozniak ikilisinin ilk ürünü olan Apple 1, bir açık artırmada rekor bir fiyata satılmıştı. 471 bin dolarlık fiyata satılan bilgisayarın ardından şimdi de kılavuzu açık artırmaya çıkıyor. Apple 1 kullanım kılavuzu için de rekor bir fiyat ödenmesi bekleniyor.

Apple 1 kullanım kılavuzu açık artırmada

RR Auction tarafından açık artırmaya çıkarılacak olan 12 sayfalık kılavuzun ‘çok iyi durumda’ olduğu belirtiliyor. Şimdiye kadar kılavuz için 9 bin 422 dolarlık teklif yapıldığı biliniyor. Ancak beklenen teklif 10 bin 365 dolar. Müzayede 10 Temmuz günü saat 19:00’da kapanacak. O zamana kadar teklifler alınmaya devam ediyor.

200 adet üretilen Apple 1’den 175 adedinin satıldığı biliniyor.

1976 yılında piyasaya sürülen Apple 1’in klavuzunda orijinal bir logo bulunuyor. Ağacın altında oturan Isaac Newton’un tepesinde parlayan bir elma göze çarpıyor. El kitabı, Apple 1 ve monitörünün nasıl kurulacağını ve kullanılacağını açıklıyor. Ayrıca detaylı bir şemada kılavuzun içinde bulunuyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan RR Auction CEO’su Bobby Livingston, el kitabının dünyanın en değerli ve başarılı şirketlerinden birinden yüksek düzeyde tahsil edilmiş bir parça olduğunu söylüyor.

https://shiftdelete.net/apple-1-kullanim-kilavuzu-acik-artirmaya-cikiyor

Soner Asım Toroslar

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.