Close

F1: 2019 Britanya GP’si sonrası Ferrari ve Vettel’in geleceği

British GP’yi bir süre sessizce takip edip siz değerli F1 severlerin paylaşımlarını inceledim.

İtalyan basınında olduğu gibi Türk F1 zümresinde de genel kanı Vettel ve Ferrari birlikteliğinin artık tamir edilemez, onarılamaz noktada olduğu yönünde. Tarafların birbirlerine olan saygıları azaldıkça zaten olmayan başarı şansı artık yıpratıcı bir etmen olarak geri dönüyor. Bunu British GP’de açıkça gördük.

Zaten Vettel için kaynatılan “2019 sonu emekli olacak” kazanı da iyice ısınmaya başladı. Artık emeklilik olmasa bile Seb için açılabilecek iyi bir potansiyel koltuk olursa (Red Bull Racing gibi) bu ayrılık acısız olarak atlatılır.

Ferrari şu anda 2020 aracı kadar pilot kadrosunda da B planına odaklanmış durumda. British GP’de yerinde gözlemlerim neticesinde Alonso’dan ziyade şimdilik bir Vettel-Verstappen takası olası görünüyor. İki taraf için de kazan-kazan olacak bir teklif.

Şahsi kanaatim eğer Ferrari 2017-18 yıllarındaki seviyede bir araç yaparsa; bu araçla Alonso’nun şampiyon olabileceği yönündedir.

Ancak takım içi dengeler düzgün bir şekilde kurulursa Leclerc-Verstappen kadrosu genç ve geleceğe yönelik bir yıldızlar karması olarak Ferrari’yi uzun yıllar sırtlar.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.