Close

Nokia’dan tuşlu Android telefon geliyor

Geçtiğimiz aylarda Google’ın KaiOS işletim sistemine de rakip olacağına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. Dokunmatik telefonlar olmadan önce çok tuşlu telefon modellerine destek veren KaiOS işletim sistemi, pek duyulmasa da halen daha aktif olarak devam ediyor. Çıkardığı telefonlar da bir kesim tarafından kullanılıyor. Şimdi de ortaya çıkan son haberlere göre Google Android işletim sistemini çok tuşlu telefon modellerine uyarlayacak ve ilk telefon Nokia’dan gelecek. Nokia’dan 17 tuşlu Android telefon gelecek!

17 tuşlu Android telefon nasıl olacak?

Telefonun en dikkat çekici özelliklerinden birisi dokunmatik ekrana ev sahipliği etmeyecek oluşu. Yani bu telefon, güncel Android telefon modelleri gibi dokunmatik olarak değil, geçmiş zamanlarda olduğu gibi tuşlarla kullanılacak.

Telefonun görüntülerinin ortaya çıkması ile birlikte işletim sistemine dair bazı fotoğraflar da gün yüzüne çıktı. Telefonun işletim sistemi de Android tabanlı olduğundan dolayı neredeyse tüm uygulamaların kolaylıkla çalışacağı belirtiliyor. Tabii bazı uygulamalar, küçük ekranda yeteri kadar iyi bir şekilde kullanılmayabilir. Bunun ilerleyen günlerde göreceğiz.

tuşlu android telefon

Ayrıca işletim sisteminde dikkat çeken detaylardan biri de Google Asistan özelliği oluyor. Bu özellik, telefonun sesli asistana da destek vereceğini gösteriyor. Ülkemizde de aktif olarak kullanılan bu sesli asistan sayesinde telefonun kullanımı biraz daha kolaylaşıyor.

Son olarak bu telefonun, telefondan çok fazla beklentisi olmayan insanlar için uygun bir model olması bekleniyor. Ayrıca normal Android telefona göre kullanımı daha kolay olduğundan birçok yaşlı insan tarafından da tercih sebebi olabilir.

https://shiftdelete.net/nokia-dan-17-tuslu-android-telefon-geliyor

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor... | soner.toroslar@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.