Close

MINI’nin yeni nesil modellerine elektrikli seçenek eklendi. Çok sürpriz olmayan bir şekilde BMW i3’ün teknik özelliklerine sahip olan model, zemine yerleştirilen bataryalar sayesinde bagaj hacminden kaybetmemiş.

Dışarıdan bakıldığında farklı tasarıma sahip ön panjur, modele özel 17 inç çaplı jantlar, neon sarı detaylar ve özel logolarla standart modellerden ayrılabilen otomobilin iç mekanında da farklı bilgiler gösterebilen dijital gösterge paneli dikkat çekiyor.

184 beygir güç, 270 Nm tork üretebilen otomobil 0’dan 100 km/s sürate 7.3 saniyede ulaşabilirken maksimum sürat 150 km/s. 32.6 kWh kapasiteli pillere sahip olan model 270 km’ye kadar menzile sahip. Aracın donanımında yer alan enerji geri kazanım sisteminin siddeti ayarlanabiliyor.

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.