Close

Huawei’den ilk HongMeng OS’li cihaz geliyor

Huawei gelecek hafta HongMeng OS ile ilk cihazlarını; Çin pazarı için bir Honor Akıllı TV. Bununla birlikte, Global Times, geliştiricileri ve hayranları yeni ekosisteme dahil etmek için mobil sisteme sahip bir akıllı telefonun 2019 yılının 4. çeyreğinde takip edeceğini bildirdi.

Devlet tarafından finanse edilen medyadan gelen bilgiler, Huawei VP’nin gazetecilere HongMeng OS’nin cep telefonları için tasarlanmadığına dair güvence vermesinden bir aydan kısa bir süre sonra geliyor.

HongMeng İşletim Sistemi, 9 Ağustos’ta Dongguan’da düzenlenen Huawei Geliştirici Konferansında resmen yayınlanacak. Öncelikle otonom sürüş platformları, uzak tıbbi cihazlar ve endüstriyel kontrol üzerinde çalışacak. Ancak şirket, Google’ın işletim sistemi tedarikini gerçekten keserse, Huawei’nin başka bir seçeneğe sahip olmadığını da belirtti.

Global Times Kaynakları, yeni platformun kişisel verileri daha iyi koruduğunu ve kullanıcının gizliliğinin tehlikeye girmesini önlediğini söyledi. Ayrıca, Huawei’nin birkaç milyon ünite üretmeye hazır olduğunu ve Mate30 serisi ile birlikte cihazı başlatacağını belirtti.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.