Close

Bilim kurgu klasikleri arasında en önemli yapımlardan olan Matrix 20. yıl dönümü kutlamaları için bir haftalığına tekrar sinemalarda. Ünlü bilim kurgu filmi yeniden vizyonda olmasıyla da birçok hayranını sevindirdi.

Matrix 20.yıl dönümü için yeniden vizyonda!

3 Eylül 1999’da vizyona giren film oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturarak bilim kurgu klasikleri arasında en önemli yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Bu yıl 20. yıl dönümünü kutlamak için hazırlıklara başlayan yapıt sinemalara geri dönmeyi planlıyor.

Küresel çapta vizyona girip girmeyeceği henüz belli olmayan film 30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasında Amerika’daki 135 Dolby Cinema AMC sinema salonlarında gösterilecek.

Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği filmin ilki 1999 yılında karşımıza çıkmıştı. Ardından 2003 yılında Reloaded ve Revolution olarak iki ayrı devam filmiyle daha birçok kişiyi ekrana bağlayan film devam etti.

Ortalama 3.5 milyar dolarlık bir pazar oluşturan bu film ilk gösterime girdiğinden bu yana seveni olduğu kadar nefret eden izleyicilerle de karşılaştı. Hatta birçok sinema sever, sinema dünyasını ve gelişmişliğini Matrix öncesi ve Matrix sonrası olarak bile ayırdı.

Bu yeniden vizyona giriş ile de büyük bir ilgiyle karşılanması ve sinema salonlarında oldukça kalabalık bir dönem olması bekleniyor. Ülkemizde vizyona tekrar girme gibi bir durum henüz belli olmasa da eğer tekrar vizyona girerse burada bile oldukça kalabalık sinema salonları ile karşılaşabiliriz.

https://shiftdelete.net/matrix-20-yil-donumu-icin-yeniden-vizyonda

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. | emre.kalkan@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.