Close

Amiral gemilerinden farksız Galaxy A90 5G geliyor

Orta – üst segment arasında adeta bir köprü oluşturan Galaxy A serisinin şu anda en gelişmiş modeli kızaklı yapısı ve her iki tarafa dönen kamerası ile Galaxy A80. Tabi, Samsung seriye her geçen gün yeni modeller eklemeye devam ediyor.

Bu modellerden birisi de, Galaxy A90 olacak. Geçen ay Geekbench performans testinde boy gösteren cihaz hemen ardından Wi-Fi sertifikasını almıştı. Bu kez Galaxy A90 için Bluetooth sertifikası alınırken, önemli bir detay ortaya çıktı.

Galaxy A90 5G bağlantısını destekleyecek

SM-A908N ve SM-A908B olmak üzere iki farklı model numarası için sertifika alındı. Her iki model numarası Galaxy A90 modeline ait. Ancak, bu cihazlardan birisi 5G destekli model, diğeri ise satandart yani 4G desteği bulunan model.

Bu sayede Galaxy A serisinin amiral gemilerinden aldığı özelliklere bir yenisi daha ekleniyor. Tabi, Galaxy A90 serisinin en üst modeli olacağı için amiral gemilerinden pek farkı yok, zira Snapdragon 855 işlemciden güç alıyor.

Her iki telefonun 6.7 inçlik Infinity-U ekranının Full HD+ çözünürlük sunacağı belirtiliyor. 5G’li modelin arka tarafta 48 MP + 12 MP + 5 MP, 4G desteğine sahip olan modelin arka tarafında ise 48MP + 8MP + 5MP çözünürlüğünde bir kamera kurulumu yer alacak. Her iki telefon 4400 mAh’lık bataryadan beslenecek.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-a90-5g-geliyor

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.