Close

Apple, Mophie kablosuz şarj cihazı satmaya başladı

AirPower’ı hatırlıyor musunuz? Apple tarafından 2017 yılının Eylül ayında duyurulan kablosuz şarj cihazı, uzun süre beklenmesine rağmen 562 gün sonra iptal edilmişti. Tabi, bu süre zarfında tanıtılan telefonlar yani iPhone 8‘den iPhone XS Max’a kadar uzanan tüm modeller kablosuz şarj desteğine sahip.

Telefonların yanı sıra Apple Watch ve AirPods‘da kablosuz şarj edilebilirken, Apple’dan beklenmedik bir hamle geldi. AirPower projesi konusunda beklentileri suya düşüren teknoloji devi, Mophie tarafından üretilen cihazı satmaya başladı.

AirPower yerine Mophie kablosuz şarj cihazı satılıyor

Apple Store’dan temin edilebilen Mophie kablosuz şarj pedi tasarımsal açıdan AirPower’a oldukça benziyor. Mophie’nin 3’ü 1 arada kablosuz şarj pedi ile tüm Apple ürünlerinizi hızlıca şarj edebiliyorsunuz. 7.5W kablosuz hızlı şarj desteği sunan cihaz, aynı zamanda AirPods ve Apple Watch için özel bir bölüme sahip.

Qi özelliğine sahip Apple ürünlerinin tamamı ile uyumlu kablosuz şarj cihazı, bir iPhone’u 3 mm veya daha ince bir kılıf kullanıldığında kılıf takılı halde şarj edebiliyor. Bu ürüne sahip olmak isteyenlerin ödemesi gereken fiyat ise 139.95 dolar. ABD’de satışa sunulan kablosuz şarj cihazı, Türkiye Apple Store’da yok.

https://shiftdelete.net/apple-kablosuz-sarj-cihazi-satmaya-basladi

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.